+380 67 826 62 92

18 грудня в лекторії Lviv IT School відбулась зустріч з львівськими освітянами. Захід відвідало понад 50 представників загальноосвітніх шкіл міста. Події відбулась у форматі відкритого воркшопу. Спікери обговорювали презентували реальні можливості впровадження 3D візуалізації/моделювання в навчальний процес на прикладі програми “Ourcraft - сучасні технології, що доступні в середній освіті”, котра реалізовується спільно за ініціативи PRYZM та LITS та дієві методи STEAM-освіти.

Комп'ютерні класи, мультиборди, 3D принтери - вже сьогодні доступні у 30 школах міста. Застосовуючи ці сучасні технології, вчителі мають змогу змінити процес навчання, без зміни програми навчання. Сучасна 3D візуалізація допомагає покращити навчальний процес, змінивши акцент у навчанні - учень, вивчивши теорію, може одразу перевірити та отримати результат своєї роботи. Так зміщується сам фокус навчання!

Отже, воркшоп був націлений на відпрацювання навичок у роботі з цими технологіями у навчальному процесі в контексті поєднання уроків біології, історії, хімії, фізики та інформатики. Лишень уявіть собі, якими цікавими можуть бути уроки геометрії, коли засвоївши формулу та розв’язавши задачку про площу паралелепіпеда, учень за допомогою своїх розрахунків може надрукувати цю фігуру за допомогою 3D принтера, тобто одразу перевірити чи працює його розрахунок.

За словами CEO LITS, Івана Шульба: "Основна ідея проекту - змінити одноманітний формат подачі інформації на уроках та зацікавити дітей у вивченні предметів шкільної програми, впровадивши у навчання 3D-моделювання та друк. Так виник проект "Ourcraft", який ми ініціюємо спільно з PRYZM на чолі з Юрієм Свірським. Цей проект вже діє з вересня на базі львівської школи СЗШ східних мов бойових мистецтв "Будокан". Також ми готові ініціювати стипендіальні програми для талановитих школярів від LITS та Lviv IT Cluster".

Олександр Козловський, директор львівської школи СЗШ східних мов бойових мистецтв "Будокан", порадив колегам не боятися змін та впевнено долучатись до соціальної ініціативи LITS. За його словами - головне мати хоча б двоє людей в команді, а все інше прийде з практикою. Гарною мотивацією може слугувати їхній досвід: з вересня 2017 року на базі школи впроваджують сучасні технології без використання додаткових ресурсів.

Крім того, до воркшопу долучилась представниця світового руху мейкерів у Львові - Ярослава Яковлєва, яка поділилась своїм досвідом в альтернативній освіті, розповіла про суть мейкерствата чим воно цікаве поколінню Y, Z. Продюсер львівської виставки-ярмарки винахідників, мрійників та стартаперів мотивувала вчителів долучатись до освітніх програм зі STEAM-освіти.


Захід отримав позитивні відгуки та пропозиції співпраці від вчителів багатьох шкіл Львова. До 25 січня всі школи, що приймають участь у проекті "Ourcraft" подадуть власні пропозиції подальшого впровадження сучасних технологій у навчання.