+380 67 826 62 92

Lviv IT School продовжує спілкуватися у позаробочій обстановці з прекрасною половиною світу ІТ, жінками, які зачаровують своєю красою та інтелектом, вражають своїми досягненнями у професійному житті та надихають на вічний поступ.Сьогодні пропонуємо вашій увазі бесіду з циклу "Чому дівчатам варто йти в ІТ?" з неймовірною Інною Гранішевською, бізнес аналітиком компанії ELEKS, викладачем Lviv BDA School.

Скажи, будь ласка, як ти вважаєш, чому дівчатам треба йти в ІТ?

Я вважаю, що в ІТ як для дівчат, так і для хлопців, немає нічого специфічного і надважкого. Якщо дівчина схильна до розуміння технічних спеціальностей, має добре логічне мислення, то їй буде не складно освоїтись в ІТ індустрії.

Інше питання, що їй може дати саме ІТ індустрія в порівнянні з іншими технічними галузями, окрім розповсюджених байок про «мужа програміста». :) Я б сказала наступне: працюючи в ІТ, ти постійно знаходишься на «хвилі» сучасних трендів, яка не дає лінуватись. В IT ти розумієш, куди рухається світ загалом, і зокрема світ-технологій, постійно отримуєш нові матеріали для навчання та самовдосконалення, маєш велику спільноту однодумців, з котрими хочется досягати амбітних цілей.

Чи легко дівчині потрапити в ІТ?

Як я вже казала раніше, я не бачу в ІТ нічого особливо в порівнянні з іншими технічними спеціальностями. Головне – розум та бажання рухатись вперед.

Ким може стати дівчина в ІТ?

Насправді варіантів багато, і найголовніше, не тільки чисто технічного характеру, як всі звикли вважати. Окрім профессії програміста, є багато інших напрямків, де можна себе реалізувати, такі як: бізнес аналіз, проджект менеджмент, розробка тех.документації, продажі та маркетинг. Насправді в ІТ індустрії, на мою думку, багато жінок можуть виконувати роль, наприклад, проектного менеджера набагато краще, ніж чоловіки, бо ця позиція вимагає високого рівня комунікаційних навичок, а в жінок за своєю природою ці навики більш розвинуті. Також зараз в ІТ дуже не вистачає хороших фахівців з маркетингу, і тут вже не обов’язково мати технічну освіту, хоча для роботи в ІТ маркетолог повинен мати основні поняття про напрямки розробки програмного забезпечення.

Які перспективи розвитку для дівчат в ІТ?

Мені здається, що перспектив дуже багато, і, в цілому, ІТ індустрія дуже активно наймає дівчат, адже добре знає всі переваги прекрасної половини людства. Я дуже люблю фразу «The sky is the limit”. :)

Що потрібно дівчині, окрім вищої освіти, щоб потрапити в ІТ сферу?

Основне – логічне мислення, проактивність, цілеспрямованність, знання іноземних мов, знання хоч на загальному рівні принципів розробки програмного забезпечення та методологій розробки.

Поради дівчатам-новачкам в ІТ.

Не соромтесь задавати багато питань, бо найгірше питання – це те, яке не було задано. :)