+380 67 826 62 92

Єгоре, ти викладатимеш на курсі «Основи game-dev», розкажи трішки більше про твою методику викладання дітям?

Найголовніше, мабуть, те, що я не вчитиму їх суто теорії.Якщо говорити про дитяче навчання, то я прекрасно розумію, що теоретичну частину діти не дуже сприймають, тому під час занять ми максимально будемо приділяти увагу практиці. Вже з перших занять кожна дитина матиме відчуття своєї спроможності і, сподіваюсь, матиме достатньо ентузіазму, аби створювати ігри.

Game-dev

Чого зможуть навчитися діти за весь період курсу?

Впродовж всього курсу ми спробуємо зробити чотири різних гри. Почнемо із того, що разом обговоримо гру, яку будемо робити найближчим часом, далі на основі сценарію та механіки почнемо крок за кроком її реалізовувати.

Що це будуть за ігри? Які ігри дітям вдавалось реалізувати?

Ми вже робили те, що є найпопулярнішим серед дитячих ігор – Платформер, коли гравець може керувати персонажем, який бігає, стрибає. Ну а друга гра, яка дуже подобається дітям – це головоломка, де необхідно шляхом видалення певних частинок провести кульку згори вниз, такий собі логічний пазл на уявлення того, як себе поводить ця кулька.

Скажи, чи буде цікавий напрямок game-dev дівчатам? Чи все ж таки більше для хлопців?

Я би не сказав, що цей напрямок виключно для хлопців, мені вже доводилось вчити дівчат, і вони показували досить цікаві результати і несподівані рішення. Їхні ідеї, бачення вносять своє нове забарвлення в цей напрямок. Крім того, в самій індустрії розробки ігор є досить багато дівчат, вони створюють ігрові світи, прораховують правила, за якими вони працюють. Тому впевнений, що для дівчат буде доречним цей курс, адже вони по-іншому бачать світ, демонструючи це створенням надзвичайно цікавих ігор.

Створення гри не такий вже фановий і легкий процес. Як тобі вдається зацікавити підлітків так, аби вони могли всидіти ціле заняття і хотіли приходити ще і ще?

Перш за все, в дітей, які прийдуть на цей курс, має бути неабияке бажання не тільки грати в ігри, а й створювати їх. Діти мають уявляти, що вони отримають в кінцевому результаті, і це по суті і є тим мотивом, заради якого вони будуть старанно працювати над розробкою гри.

Ми працюємо над тим, аби спочатку пограти в гру у голові, тобто уявити її, а потім втілювати.

Скажи, будь ласка, це перший такий курс для дітей у Львові?

Наскільки мені відомо так, але цей напрямок навчання вже має досить великий попит у Львові.

Після закінчення курсу що потрібно робити дітям, якщо вони хочуть і надалі розвиватись у цій сфері?

Йти на ще один, позаяк цей курс орієнтований на розуміння програми і механік, а наступний допоможе зрозуміти як створювати більш складні проекти із більшою кількістю правил, як продумати ці правила і зрештою втілити кодом. Якщо діти за своїм інтересом є гейм дизайнерами, тоді однозначно є сенс продовжувати і далі вчитися стоворювати ігри, прототипи. Якщо ж дитина більш творча, то, мабуть, краще йти на 3D моделювання чи 2D графіку, анімацію. В будь-якому випадку потрібно провжувати вчитися, адже в гейм індустрії, на мій погляд, можна стати відмінним спеціалістом тільки тоді, якщо будеш невпинно вчитися, працювати над своїми помилками, щоразу вдосконалюючи вміння і навики.