+380 67 826 62 92

Остання в 2015 році розмова з циклу "Чому дівчатам варто йти в ІТ". У передноворічному бліц-інтерв'ю своїми думками поділилася Олена Занічковська, автор курсу "Business Development", що стартує 21 січня.

Скажи, будь ласка, як ти вважаєш, чому дівчатам варто йти в ІТ?

Я вважаю, що дівчатам однозначно треба йти в ІТ, адже це цікава, прибуткова галузь, що стрімко розвивається і потребує класних фахівців, незалежно від статі.

Чи легко дівчині потрапити в ІТ?

Тут скоріше виникає питання, куди саме в ІТ? Існують стереотипи, що дівчата в цій сфері – це в першу чергу, хороші тестери, відтак дуже мало дівчат-програмістів, в проектному менеджменті приблизно половина фахівців – дівчата, а от серед Топ-менеджерів зустріти жінку, окрім HR, досить важко. Насправді, перспектив є багато, не слід забувати, що і для дівчат в ІТ завжди відкриті двері. Зараз є багато міжнародних програм, спрямованих на підвищення відсоткового співвідношення жінок у технологічному бізнесі. Закордоном це вже тренд - хочемо більше дівчат в ІТ, в компаніях створюються ініціативи, спрямовані на те, аби зацікавити жінок йти саме в технологічний бізнес.

Що потрібно, окрім вищої освіти, щоб потрапити в ІТ?

Дуже важливо бути чесним із самим собою і чітко розуміти, що ти хочеш потрапити в ІТ саме тому, що тебе цікавить ця сфера, а не будь-яка інша. Проблема для галузі в тому, що вона стає переоціненою, тобто людям здається, що головне це потрапити в ІТ, немає значення, що саме там робити, натомість, мати хорошу зарплату і всілякі інші “плюшки”, насправді ж це важка інтелектуальна праця і, коли ти потрапляєш туди, все тільки починається, а працювати доведеться багато, незалежно від гендеру.

Поради дівчатам-новачкам в ІТ

Я дуже раджу прочитати книгу Шеріл Сендберґ «Включайся! Жінки, робота і воля вести за собою», насправді проблематика, яка описана авторкою дуже дотична і до ІТ сфери. Моя порада всім новачкам – розвиватись, вчитись, рухатись вперед, не слід наголошувати на гендерних відмінностях, якщо ти хороший спеціаліст, то все вдасться. Тому, якщо це твоє, ти ночами програмуєш, тестуєш, або дуже хочеш менеджити, то треба йти в ІТ!

ОЛЕНА ЗАНІЧКОВСЬКА

Автор курсу "Business Development"