+380 67 826 62 92

iryna-vasylykІро, як вважаєш, дівчатам варто йти в IT?

Загалом - так, але не всім. Технічним людям, які знають і розуміють свою роботу, звичайно, є місце в IT.

Яку ІТ-професію ти би рекомендувала опановувати жінкам?

Можливо це й банально, але більшість починають кар'єру з тестувальника. Хтось може подумати, що це легко, але на ту ж посаду тестувальника потрібно чимало знань. З практикою ти вже більше розумієш, чи це твоє, і якщо тобі мало, рухаєшся далі, а як ні - шукаєш щось інше.

Як вважаєш, в жінок і чоловіків одинакові шанси потрапити на посаду тестувальника?

Там, де працюю я, перевагу надають дівчатам. Та й в багатьох компаніях є принцип в першу чергу брати на роботу дівчат, адже хлопцям тестування швидко набридає, вони починають вчити автомейшин, а дівчата, в більшості випадків, залишаються в тій сфері. Вони засиджуються, вчаться і йдуть на лідерські посади.

Тобто, жінки більш посидючі?

Так.

Іро, яким був твій шлях в IT? Як ти обрала професію?

Я поступала в університет на комп’ютерні науки. Тобто, вже в шкільному віці, коли популярною була економіка, а про IT навіть ніхто не знав, я розуміла, яким буде мій професійний шлях.

Одиниці у шкільному віці впевнені у своєму виборі. Що тебе надихнуло піти саме цим шляхом?

Я знала математику, але чітко розуміла, що вчитися на мехматі - це не спеціалізація для мого життя. Щоб бути професором, потрібно зануритися в математику з головою. От для мене і знайшлася така золота серединка, як комп'ютерна інженерія та аналітика.

Чи задоволена ти роботою?

Звичайно. Після закінчення університету у мене вже були основні девелоперські знання, окрім цього, я ще записалася на додаткові курси, щоб зрозуміти, як відбувається тестування. В той період була криза, і знайти роботу було доволі непросто. Тоді мені і попалася вакансія автомейшина.

Часом знайомі запитують, чому я не пішла в девелопмент, то ж я і пояснюю, що не хочу, не люблю це. “Руками” тестувати я теж не буду, мені це теж не до вподоби.

Я вдячна тій людині, яка в мене повірила, дала мені можливість розвиватися і “зліпила” з мене ось такого автомейшина. Бо це моє, і така робота мені приносить задоволення і зовсім не дратує.

Які якості вважаєш своїми ключовими?

Наполегливість.

Що порадиш розвивати дівчатам, які йдуть в IT?

Щонайперше - це знання іноземних мов. Ну і любов до точних наук. Я хоч і люблю точні науки, але знаходжу для себе відпочинок, займаючись флористикою. Є люди, які просто не можуть в собі знайти тої технічної сторони, тому і не розуміють, як це можливо висидіти цілий день перед монітором.

Чи дивуються оточуючі, коли дізнаються, ким ти працюєш?

В наш час в більшості дивляться на знання, а не на стать. Тому і жінкою-айтішницею вже нікого не здивуєш, чи не так? ;)