+380 67 826 62 92

Скажи, будь ласка, як ти вважаєш, чому дівчатам треба йти в ІТ?

Тому що в ІТ постійно працює мозок, і ти працюєш з надзвичайно розумними людьми. Це постійні виклики, які мало того, що не дають мозку розслаблятись, але дають відчуття розвитку.

Також у ІТ гендерний баланс страждає – ні для кого не секрет, що тут більше чоловіків. Значною мірою це наслідок того, що дівчата рідше йдуть вчитись на STEM. Я вважаю, що дівчатам, які мають хист і бажання працювати над складними завданнями – варто йти у ІТ. Окрім цього, сьогодні тренд - "хлопці-айтішники”, бо “ЗП у доларах і заробляють добре” та ще й на додачу розумні, та для мене це взагалі не аргумент. Дівчата, хочете бути незалежні – самі в першу чергу ставайте атішницями, а не шукайте чоловіка :)

Чи легко дівчині потрапити в ІТ?

Вважаю, що якщо є бажання, то можна і на Марс потрапити. Айті – не Марс і в Україні розвивається дуже добре. Думаю, тут потрібне бажання вчитись і довести, що ти можеш, людям, які наймають тебе на роботу. Плюс зайти в ІТ можна по-різному – від human resource specialist до developer. Як саме ви потрапите у ІТ індустрію - через стартап, тестування чи можливо проектного менеджера - я не знаю. Але точно знаю, що доведеться спочатку дуже багато вчитись і працювати, та й потім теж.

Яким був Ваш шлях у сфері ІТ?

Свою “роботу у ІТ” я починала як маркетинг директор українського стартапу, після того захотіла працювати з більшою кількістю проектів і навчитись новому і тому переїхала на посаду бізнес-аналітика та проектного менеджера у львівську компанію Relevant Software. Довелось багато і швидко вчитись. Було важко, але той час показав, на що я здатна і дуже розвинулась як бізнес-аналітик. Після одного із стендапів зголосилась на роботу у великій аутсорсинговій компанії, оскільки тут були ще більші можливості вчитись, аніж у попередній компанії. Наразі працюю бізнес-аналітиком на проектах прісейлу, а також на проектах зі сфери digital, networks, big data.

Чим може займатися/ ким може стати дівчина в ІТ?

Мені здається, що будь-ким. Залежить від цілі, яку ви перед собою поставите. У мене була ціль – робота бізнес-аналітиком і проектним менеджером. Наразі мій професійний фокус більше лежить у площині бізнес-аналізу та продуктового менеджменту. У вас може бути від фінансиста у ІТ компанії до backend developer, яка кодить на Scala. Вірю, що все, що ви хочете, можливо – подумайте тільки, чого саме ви хочете.

Які перспективи розвитку для дівчат в ІТ?

Такі ж, як і для хлопців. Не знаю, чому таке питання – якщо ви класно робите роботу, тоді і перспективи розвитку у вас великі – в принципі, як і всюди. Що мені подобається у ІТ, тут нема “червоного океану”, де хтось може “підсиджувати” когось, як буває у інших індустріях (з чуток, правда). У ІТ є загальний тренд – розвиватись, і competition тут існує у формі coopetition. Якісних спеціалістів на внутрішньому ринку вже не вистачає, і тому все залежить від того, наскільки швидко будете вчитись і здобувати досвід ви. В українському ІТ сьогодні, на мою думку, прекрасне середовище щоб рости до рівня middle, senior чи спеціаліста рівня топ-менеджменту. Треба хотіти і докладати зусиль. А чого хочеш ти?

Що потрібно дівчині, окрім вищої освіти, щоб потрапити в ІТ сферу?

Думаю, що навіть вища освіта не є вимогою для цієї сфери. Потрібне бажання, вміння вчитись, допитливість, знання англійської і терпіння подачі на вакансії як мінімум у кілька ІТ компаній. На додачу бажано попередньо прочитати чи повчитись тій професії, на яку ви подаєтесь. Ваш роботодавець має розуміти, чому саме ви маєте отримати цю роботу. До слова, з мого досвіду у ІТ – бажання і готовність вчитись б’ють всі сертифікації і курси, якщо ваш роботодавець шукає працівника на перспективу. Якщо ж ні, то сертифікації та курси будуть хорошим аргументом як мінімум під час зарплатних переговорів.

Поради дівчатам-новачкам в ІТ.

Вчіться. І швидко. Ви зможете!