+380 67 826 62 92

викладач курсу Web UI розробкаСкажи, будь ласка, як ти вважаєш, чому дівчатам треба йти в ІТ?

Я гадаю, кожен, чи то дівчина, чи хлопець, має займатись тим, що робить її/його щасливим. Якщо ІТ - це те, чим ти хочеш займатись, то ти повинен спробувати, незалежно від того, якої ти статі. Нехай стереотип «дівчина не можу бути хорошим програмістом» нарешті зникне і не переслідує більш нікого. В ІТ безліч неймовірно талановитих жінок.

Чи легко дівчині потрапити в ІТ?

Так, не бачу жодних проблем з цим. Єдиною проблемою може бути власна невпевненість в собі та слідування стереотипам, але з своїми «монстрами» треба боротись самотужки.

Яким був твій шлях у сферу ІТ?

Я навчалась на останньому курсі університету, коли мій одногрупник сказав, що є вакансія в одній з ІТ фірм у Львові. Я пройшла співбесіду. Дуже вдячна до сих пір, що в мене повірили і дали мені шанс стартувати. У мене був чудовий наставник і цікава робота. Було непросто - університет дав зовсім базові знання з програмування, тож довелось вчитись практично з нуля. Але це те, що я ціную найбільше в нашій сфері - потребу постійно навчатись, тримати себе в напрузі, старатись не відставати, бути в курсі всього нового.

Чим може займатися/ ким може стати дівчина в ІТ?

Чим і ким завгодно, я не бачу жодних обмежень. Світова ІТ спільнота є чудовим прикладом.

Які перспективи розвитку для дівчат в ІТ?

Всебічні. Знайдіть свій профіль і вдосконалюйте себе там. Немає нічого неможливого, поки ми самі собі не придумаємо «але».

Що потрібно дівчині, окрім вищої освіти, щоб потрапити в ІТ сферу?

Впевненість, наполегливість, впертість та терпіння. Вміння йти на компроміс, готовність взяти відповідальність. Як і всім в цій сфері.

Поради дівчатам-новачкам в ІТ.

Не треба розчаровуватись і відступати, якщо були кілька невдалих співбесід поспіль. Якщо це те, чим ви хочете займатись і чому готові віддавати свій час та натхнення, то це неодмінно хтось розгледить та повірить у вас. Ніколи не зупиняйтесь на досягнутому, не бійтесь змін, ловіть всі можливості. Відвідуйте конференції, зустрічі, навіть якщо вони не з вашого профілю. Можливо, ви почуєте щось, що змінить ваше бачення себе в цій сфері, і ви захочете різко поміняти напрям. В ІТ стільки всього цікавого. На початках просто необхідно пробувати різне, змінюватись, слухати і чути. Згодом ви однозначно вирішите, що вам найбільше до душі. Тоді сконцентруйтесь на цьому і вдосконалюйтесь.