+380 67 826 62 92

ліц-інтерв’ю з викладачем "Курсу ІТ рекрутера" Анастасією Серафин.

Скажи, будь ласка, як ти вважаєш, чому дівчатам варто йти в ІТ?

Як на мене, то не існує великої різниці, хлопці це чи дівчата. Проте, на мою думку, дівчата більше пасують на позицію HR/Recruiter через те, що вони більш виважені, легше знаходять спільну мову з працівниками та кандидатами, переймаються їхнім розвитком, задоволеністю роботою чи проектом. Недаремно на позиції QA ми переважно зустрічаємо дівчат, адже це свідчить про те, що вони більш уважні та гнучкі при прийнятті рішень.

Чи легко дівчині потрапити в ІТ?

Дівчатам неважко потрапити в IT. Це залежить від того, наскільки ви проактивна, розумна, ініціативна, комунікабельна людина. Потрібно намагатись якнайкраще презентувати себе на співбесіді та показати свої сильні сторони. Також не соромтеся згадати про навички, якими ви ще не оволоділи, але мрієте їх розвинути найближчим часом.

Чим може займатися дівчина в ІТ?

Вище я вже згадувала, що дівчата полюбляють більше позиції, де вони можуть постійно комунікувати, вирішувати питання, які стосуються побуту та самореалізації працівників. Вони співчувають та намагаються приділити час та увагу кожному. Але обмежень не існує – якщо у вас математичний склад розуму, вас цікавлять новітні технології і ви переймаєтесь, як створюються аплікації, тоді сміло здобувайте технічну освіту та влаштовуйтесь на роботу, де ви зможете свій слід у розвиток IT технологій.

Які перспективи розвитку для дівчат в ІТ?

Якщо ти робиш свою роботу якісно, намагаєшся удосконалювати процеси, пропонуєш нові рішення і постійно розвиваєшся шляхом читання, відвідування курсів, спілкування з досвідченими людьми, тоді тут неоране поле smile emoticon . Recruiter може сміло перейти в HR відділ, і навпаки, можна спробувати себе у ролі QA, менеджера з побудови процесів, коучера, ресурс менеджера і багато іншого. Якщо ж ми говоримо про розвиток в рамках однієї компетенції, тоді можу запевнити, що в IT компаніях гарно прописаний план розвитку кожної людини і виділяється багато ресурсів, щоб людина могла досягнути поставлених цілей. Ви можете вирости з позиції Trainee до Team Lead, а потім при бажанні піти зовсім в інший відділ та розвиватися далі.

Що потрібно дівчині, окрім вищої освіти, щоб потрапити в ІТ сферу?

Бути просто хорошою людиною. Я поважаю людей, які не бояться викликів та не здаються при першій відмові чи провалі співбесіди. Якщо ви відповідальна, організована, культурна та активна людина, тоді сміло відправляйте своє резюме в IT компанію. Дуже важливо бути на «ти» з комп’ютером, почуватись впевнено у соціальних мережах та розуміти як і де можна знайти щось в інтернеті. Ну і звісно я б приправила все вище сказане терпінням.

Поради дівчатам-новачкам в ІТ

Перш за все, це визначитись, що вас цікавить, від чого ви отримуєте задоволення і куди ви хочете розвиватись. Навчатись та багато читати, відвідувати курси англійської мови, навіть якщо ви перебуваєте в пошуку роботи. Спілкуватись з цікавими людьми, запитувати поради, зрозуміти IT ринок та слідкувати за його змінами. Не боятись проходити співбесіди і, що дуже важливо, аналізувати після, що було добре, а де вам потрібно підтягнутись. Шукайте та стукайте у всі двері і вам обов’язково хтось відчинить! Успіху!

АНАСТАСІЯ СЕРАФИН

Викладач "Курсу ІТ Рекрутера"