+380 67 826 62 92

Бліц-інтерв’ю з викладачем курсу " Тестування програмного забезпечення" Тетяною Кричун.

Скажи, будь ласка, як ти вважаєш, чому дівчатам треба йти в ІТ?

Цікаве питання…. А чому ні? Дівчата, точно так само, як і хлопці, мають абсолютно всі можливості, щоб стати успішними. ІТ не є виключенням з правил. Швидше, це виключення в іншу сторону. Є дві важливі речі – вчитися та працювати. Якщо ти вчишся і працюєш, чи хочеш працювати, тоді все можливо зробити.

Чи легко дівчині потрапити в ІТ?

Потрапити в ІТ сферу нелегко в цілому. Люди повинні володіти відповідними знаннями та навичками, бути проактивними та творчими, логічно мислити та бути готовими до вирішення поставлених задач. На додачу, потрібно бути готовим вчитися весь час. ІТ – це область, де завжди потрібно активно читати нові статті, книги, відвідувати різні заходи, щоб бути в курсі.

Я б не ставила питання, чи легко дівчині потрапити в ІТ. Я б спитала, що потрібно зробити чи знати, щоб потрапити в ІТ і стати там успішним.

Чим може займатися/ ким може стати дівчина в ІТ?

В ІТ є така тенденція, що більшість дівчат займаються тестуванням, аналізом чи написанням документації.

Як перший, другий, так і третій напрямки є надзвичайно важливими. Без аналізу (що потрібно зробити і як це зробити) не можна успішно створити продукт, який потрібно. Без тестування тяжко впевнитися, що якість продукту відповідає потребам користувача. Без документації, користувачам тяжко зрозуміти, що і як працює в програмі. Всі напрямки є надзвичайно цікавими. Вони вимагають затрат енергії та зосередження.

Дівчата стараються бути акуратними у всьому, розставляти все на свої місця – вдома, з друзями, в сім’ї, і т.д. Саме тому вони можуть і мають успішно працювати і досягати успіхів.

Окрім цього, є серед дівчат і програмісти. І тут вони себе показують тільки з кращої сторони.

Які перспективи розвитку для дівчат в ІТ?

Тут все залежить від поставлених цілей. Якщо є бажання досягти успіху в одній з областей в ІТ (не важливо в якій), то це можливо. Як я вже згадувала, в ІТ ціняться бажання вчитися та працювати. На додаток, кожна ІТ компанія турбується про розвиток своїх працівників. Є багато прикладів успіху дівчат в ІТ. Наприклад, Джині Рометті. Ця жінка пройшла шлях від системного інженера до голови IBM. Це довгий і тернистий шлях. Але, як показує історія, якщо є бажання – все можливо.

Що потрібно дівчині, окрім вищої освіти, щоб потрапити в ІТ сферу?

Я б виділила декілька рис, які допоможуть: відповідальність, наполегливість, вміння працювати в команді. ІТ – це світ, в якому всі люди друзі, навіть якщо їх погляди на робочі питання не завжди сходяться.

Поради дівчатам-новачкам в ІТ.

Не боятися роботи, вчитися і доводити все до кінця. А також, вчитися, вчитися і ще раз вчитися.