+380 67 826 62 92

ласно, коли наші студенти одразу після закінчення курсу знаходять роботу, а ще краще, коли вони працевлаштовуються з перших днів навчання!Одним з таких є Володя Ворко, який на даний момент вважається і студентом LITS, і повноцінним працівником однієї з найбільших IT-компаній Львова.

Все ще не впевнений в собі? Тоді бери приклад з цієї історії!

Володю, отже ми не втрималися і одразу розказали, що ти студент курсу "Тестування ПЗ". Розкажи, будь ласка, де ти працюєш і чим займаєшся?

Зараз працюю в ELEKS. Більшість моїх друзів працюють в IT, то ж і я півроку тому активно почав навчитися. Коли назбиралися певні знання, вирішив звернутися у LITS і тепер поєдную навчання з роботою. До того я був оператором, хоча за освітою - будівельник. Це якщо розказувати про себе з технічної сторони. Якщо про хобі - я малюю і пишу музику.

А чому з усіх айтішних професій обрав саме тестування?

У тестуванні є куди розвиватися, можна вчити додатково програмування та й інше цікаве. Тут відкриті IT-можливості, а мені таке до вподоби.

Звідки дізнався про LITS?

Порадив друг, який зараз працює в Advantis.

Чи подобається тобі навчатися в LITS?

Так, звичайно. Я очікував більш якоїсь формальності, а виявилося, що тут дуже живий стиль навчання. Подобається, як Юра Кутельмах пояснює, він допоміг студентам згуртувати усі знання і скерував рух навчання в правильному напрямку. Це найголовніше - мені бракувало цього, і я знайшов це на курсах.

Важко знайти роботу тестувальника без досвіду?

Так, бо велика конкуренція, і дуже важко пробитися. Як то кажуть, “QA заполонили всю планету”. Ну, і менше звертають увагу на резюме новачків. Був на двох співбесідах - туди відбирали людей з досвідом, а на той час в мене його не було, як і цілісності в знаннях.

На ELEKS теж було важко потрапити?

Ні, з ELEKS’ом все просто. На той час я вже знав трохи більше: мав певні базові знання, більш розвинену технічну сторону і орієнтувався в програмуванні на базовому рівні. Це допомогло в проходженні тестового завдання на співбесіді, адже один з багів був пов'язаний з кодом (чим і запам'ятався PM’у). Через два дні після співбесіди мені передзвонили і запросили працювати. Випробовувальний термін я не проходив, а одразу прийшов як Junior.

Які сильні сторони помогли тобі влаштуватися на роботу?

Посидючість та комунікабельність.

Що б ти порадив розвивати в собі наступному поколінню тестувальників?

Аналітику, теоретичні знання процесів, що існують в середині компанії, технічні скіли, які використовуються сьогодні в тестуванні. І, головне, знати, наскільки це можливо для себе, теоретичну частину тестування (ISTQB та інші цікаві книжки), бо тепер потрібно знати більше, аніж цього вимагає професія тестувальника. Якщо коротко - знання і комунікабельність.

Ким будеш через п'ять років? Є плани на майбутнє?

Звичайно, спочатку опаную ручне тестування, а потім перейду на автоматизацію. Через п'ять років бачу себе, як мінімум, Senior-тестувальником.

Мотивуюче :) Усім би нашим студентам такої далекоглядності та впевненості! Дякуємо тобі за приділений час, Володю, і, сподіваємось, п'ять років минуть швидко, і у нас з'явиться нагода взяти в тебе інтерв'ю ще раз. Нехай тобі щастить, і до зустрічі на заняттях у LITS!