+380 67 826 62 92

Знайомтеся, поповнення в дружній викладацькій сім'ї Lviv Code School - Сергій Бабіч, Senior Front End Developer в компанії Lohika долучився до яскравої команди курсу "Web UI розробка".

Сергію, розкажи, чому ти вирішив пов’язати своє життя з ІТ?

Я починав працювати дизайнером в невеличкій компанії, згодом перейшов на фріланс, а коли зрозумів, що займатися виключно версткою трошки вигідніше, знайшов місце фронтенд розробника в одній з ІТ компаній. Починав з позиції навіть не джуніора, чесно кажучи, взагалі не орієнтувався, що від мене хотіли. На той час в нас в офісі утворилося маленьке і дружнє ком’юніті, спочатку ми вчилися на помилках одне одного, а потім разом досягали поставлених цілей і професійного росту.

Взагалі в ІТ я ввійшов з нагальної потреби тому, що треба було щось їсти та годувати сім’ю, будемо відверті, ніякої романтики в той час не було, була необхідність.

Коли настав той період, що ти побачив для себе в цій роботі дійсно щось цікаве, те що приносить задоволення?

Мабуть тоді, коли з фріланса я перейшов на офісну роботу. Завдячуючи дружній атмосфері і постійній взаємоосвіті, мені дуже подобався весь процес, адже ми не тільки займалися роботою, а й безперервно навчалися, обмінювалися досвідом, знаннями, тобто відбувався постійний процес засвоєння чогось нового. Поки ми були невеличкою компанією, в нас не було професійного застою, ми самі підтримували цей розвиток, на жаль, з ростом компанії це вже було не настільки ефективно.

Коли ти зрозумів, що маєш достатньо знань і досвіду, аби ділитися ними з іншими?

Вперше я почав займатися централізованим шерінгом знань і освітніми івентами ще після першого року роботи у фронтенд розробці. Ми робили так звані TechDays, спочатку виключно внутрішні для своїх, обирали теми для доповідей та виступали перед великою аудиторією. Після переїзду у Львів почався інший досвід, інші робочі челенджі, нові галузі знань, коли все стало більш менш впорядковано, я зрозумів, що було б непогано займатися централізованим навчаням, ось так я і прийшов в LITS.

курс Web UI розробка

Відтепер ти читатимеш курс «Web UI розробка», скажи як ти уявляєш навчальний процес на цьому курсі?

В першу чергу, я хотів би бачити у студентів бажання вчитися, аби в них була мотивація до вивчення чогось нового, росту, саморозвитку. В ідеалі одна частина лекції - це начитка та пояснення матеріалу, а інша - відповіді на запитання. На мою думку, найцінніша риса будь-якого студента - це бажання і вміння задавати питання, а не просто слухати. Якщо студент починає задавати запитання, це індикує дуже важливу річ – йому дійсно цікаво, і він хоче знати щось нове.

Що для тебе буде найвищою нагородою як для викладача побачити від студентів?

Якщо хтось з курсу потрапить на позицію Trainee - це вже буде досягненням, більше того, як на мене, за два місяці цілком реально стати джуніором, для цього треба проявити наполегливіть і докласти зусиль.

В чому, на твою думку, особливість курсу і чи взагалі затребувана зараз ця спеціальність?

Так затребувана, варто глянути на списки відкритих вакансій, на даний момент фронтенд є комплексною дисципліною, якщо ще 5 років тому в основному були сайти, скрипти, зараз індустрія зовсім інша і JavaScript не тільки на сайтах, а буквально і в прасках, і в пилосмоках та має дуже великий попит. На сьогоднішній день в галузі фронтенд розробки є проблема дефіциту кваліфікованих кадрів, мало хто хоче вчити людей з нуля, або навіть з початкових рівнів, власне, такі курси, як у Lviv IT School, допоможуть вирішити проблему, за доволі стислий термін дати людям ті знання і навики, які необхідні для отримання роботи в цій сфері.

Що ти можеш сказати своїм майбутнім студентам?

Я хочу побажати тільки одного – не здаватися посеред курсу і дійти до кінця. Головне перетнути фінішну пряму і «розірвати стрічку» своїми силами. Студент сам повинен отримати задоволення від закінчення курсу, від побаченого результату - ось що найголовніше.

СЕРГІЙ БАБІЧ

Автор та директор курсу "Web UI розробка". Засновник спільноти LvivCSS. Lead front-end developer at N-iXт