+380 67 826 62 92

Власним досвідом в сфері ІТ, натхненними та мотиваційними порадами ділиться Олександр Ремінний, викладач школи QA.

Розкажіть, будь ласка, про основні чинники, що вплинули на Ваш кар’єрний ріст?

Спочатку – це був поклик до незалежності, в тому числі матеріальної. Це дало мені поштовх на старті, коли я починав кар’єру.
Потім – то було бажання створювати і бачити, як продукти, в розробці яких ти приймав участь, приносять людям користь. Згодом, коли я перейшов з посади архітектора на посаду експерта з автоматизації тестування, бажання отримувати глибокі нішеві знання, які не мають широкого розповсюдження і в той же час високо ціняться.

Як змусити себе працювати? Поради від професіоналів.

Потрібно вміти переключатись. Іноді правильний відпочинок дозволить зробити дводенну роботу за пару годин. А якщо вже зовсім скрута і треба прямо зараз – то потрібно сісти і робити. Бажано, з відключеними соціальними мережами та Інтернетом. Мені ще добре допомагає правильна музика в навушниках, яка, зазвичай, у кожного своя.

Що вас надихає?

Бажання створювати.

Як правильно обирати проекти, з якими варто працювати?

Потрібно не проект обирати, а умови. Наприклад, якось я працював на посаді Tech Lead протягом майже року на проекті з локалізації продуктів. Зазвичай, такі проекти можна вважати нудними, однак для мене це був один з найкращих періодів.

  1. Ми з командою більшість процесу автоматизували, що дало нам досить багато вільного часу;
  2. Додатково, ми почали власний міні проект, просто для саморозвитку, з використанням останніх технологій розробки. Це була настільки успішна ініціатива, що згодом до неї приєднались люди з інших команд, які також прагнули розвиватись;
  3. Я мав час на розвиток власних ідей для продуктів, і це при повністю вдоволеному замовнику.

Тому все залежить більше від людей та процесів, ніж від проектів. Однак, якщо у вас немає повноважень ні на що впливати, автоматом такий проект може стати пасткою. І з таких вже варто йти.

Поради для початківців в сфері ІТ. З чого починати, і як не завершити своєї кар’єри за тиждень.

Рекурсія. Якщо починаєш розуміти, як працює рекурсія, ти вже майже успішний айтішнік. Я залишився в IT завдяки тому, що ставив проміжні цілі (написання-участь у розробці маленьких продуктів), які мені давали змогу та натхнення продовжувати.

Перспектива ІТ – Україна чи пакувати валізи і виїжджати закордон?

Це питання вибору кожного. Я залишаюсь в Україні, і поки нікуди не збираюсь).

Айтішники - чим вони інші від решти світу?

В Україні – зарплатами та умовами праці :) Тут з айтішніками носяться, як з бісквітом під час випікання – «на Ви і навшпиньки». Загалом же, це розумова праця, іноді важка, як вища математика, іноді рутинна, як бухгалтерія.

Чому варто навчатись у Lviv IT School?

Знання за плечима не носять. Відповідно, варто навчатись завжди і всюди, якщо вас цікавить те, чому навчають :)