+380 67 826 62 92

Інтерв'ю з викладачем модуля по продажах на курсі "Business Development" Назарієм Поповим, який уже більше 7 років розбудовує бізнес у великих міжнародних компаніях і паралельно виводить власний продукт на міжнародну арену.

Розкажи, будь ласка, чому ти вирішив викладати у Lviv IT School? Чи мав ти до того досвід викладання?

Так, я викладаю студентам Львівської Політехніки дисципліну «Інженерія мобільних та вбудованих систем». Коли дізнався про новий курс по «Business development», cаме тоді вирішив, що прийшов час щось змінити та поділитися з людьми власним комерційним досвідом. Маючи багаторічний досвід у цій сфері і розуміючи специфіку, я доєднався до Lviv BDA School, аби розповісти як залучати нових клієнтів, де їх шукати, як генерувати процес та як має відбуватися весь процес продажу.

Назаре, розкажи трішечки більше про модуль, який ти читаєш, на кого він розрахований в першу чергу?

Загалом я розпочав із того, як побудувати процес по залученню нових клієнтів, ну і впродовж другого модулю можна дізнатись, як їх все ж таки залучити. Мої лекції поділені на: теоретичну основу, аби студенти мали змогу оперувати тими самими термінами, поняттями, та практичні завдання, де студенти розв’язують певні задачі, ну і третя частина - де я показую студентам свої емейли, додатки, аби вони змогли побачити весь процес на практиці: як правильно залучити нового клієнта, як провести переговори, як краще підійти до того чи іншого питання.

Як спілкуватися з специфічними клієнтами? Який метод слід обрати?

Це наука, яку деякі люди опановують і двадцять і тридцять років. Якогось універсального методу чи підходу немає. Є бест пректіс, є певні методології, нестандартні скрипти, фрази, але тим не менш тут надважливо є те, якщо будете мати багато складних потенційних клієнтів, ви ніколи не найдете свій підхід, потрібно зрозуміти як серед складних клієнтів підбирати найбільш підходящого.

Якими навиками та вміннями слід володіти, аби вдало реалізовувати продажі?

Власне цим питанням я і стартував свою першу лекцію в Lviv BDA School. Практично вся група відповіла, що перш за все важливо мати добре розвинуті soft skills, тобто хороші комунікативні навики, англійську, бути інтегратором і так далі, і тим не менше за десять хвилин дійшли до спільної думки, що насправді в продажах роль відіграє виключно процес. За умов правильно поставленого процесу продажу не обов’язково володіти навиками soft skills. На нашому модулі ми власне вчимо як правильно побудувати цей процес.

Після завершення курсу куди рухатись далі у цій сфері?

На мою думку, щоб створювати бізнес важлива мотивація, а не заробляння грошей. Якщо правильно навчитись всім тим інструментам, які будуть на курсі, то можна стати бізнес девелопером в невеликій компанії, або створити свою компанію чи стартап.

Людям, які прийшли на цей курс, я можу сказати наступне: «Якщо ви дійсно виконаєте всі завдання і сприймете їх як інструкцію до виконання, а не рекомендацію – гарантую, ви будете успішними!

НАЗАРІЙ ПОПОВ

Викладач курсу "Business Development"