+380 67 826 62 92

Два роки тому Наталя Ардан успішно закінчила курс "Тестування програмного забезпечення" в Lviv IT School і наполегливо прагнула розпочати кар'єру в ІТ. Доля занесла її аж у Канаду, де вона живе уже більше року.

ardan-natalyaНаталю, чим саме ти займаєшся на даний момент?

Працюю Junior QA в компанії Emerge Knowledge. Раніше працювала в туристичній фірмі.

Чи тяжко було адаптуватися до життя в новій країні?

Скажу чесно, що адаптація була важкою, навіть не чекала від себе такого. Нова країна, нова мова, нова культура, нова галузь. На мені повністю спрацювала фраза, коли не радять плутати туризм з іміграцією. Після України все здавалось надто повільним та надто стабільним. Допомогли розмови з іншими імігрантами, які мали ті самі змішані відчуття. А ще після року все стало різко звичним. Страшенно подобається мультикультурність. На мою думку, почуттям гумору ми дуже схожі з філліпінцями та китайцями.

Як проходили пошуки роботи?

О, це може бути ціла окрема тема. Я перебрала всі можливі способи і поради бувалих.

По-перше, я вирішила не розсилати своє резюме, оскільки не маючи досвіду, мене одразу могли відсіяти. Тому план був таким - готуватись до кожної фірми, в яку відносила резюме. А саме: які продукти розробляє компанія, яка її конкретна спеціалізація, на кого продукт розрахований, як йшов розвиток компанії, цілі та місія, готувала cover letter під конкретну позицію, та в своєму листі зверталась до керівника. На HR не надіялась, оскільки в Манітобі це доволі сирий і повільний ринок. Ну і звичайно без досвіду роботи мої шанси були нульові. Паралельно повторювала те, що вже вивчила, підтягувала мову. Моя порада: старайтесь обійти секретарів та поговорити з кимось з безпосередніх керівників, коли розносите резюме, тим самим збільшуєте свої шанси, що вас розглянуть, ну і покажете, що ви саме той, кого їм бракувало. Коли план не спрацював, тоді вирішила шукати роботу у менших компаніях, які займались розробкою сайтів та малих аплікацій. Я вирішила тестувати їхні сайти та висилала їм їхні баги, чим пробувала показати зацікавленість в роботі. Отримала пару “дякую”, а так була тиша… І ось від державної організації Манітоба Старт по адаптації імігрантів проводилась зустріч великих IT компаній, де можна було поговорити з потенційними роботодавцями, а також послухати історії вже влаштованих ІТ спеціалістів. Там же я встигла віддати свої резюме в руки керівникам проектів і також поговорити з тими, хто успішно працевлаштувався. Саме нетворкінг і допоміг мені попасти в програму для молодих імігрантів (до 30 років) - стажування в організаціях для отримання канадського досвіду роботи.

Опиши, будь ласка, свої враження від роботи, колективу, можливостей у Emerge Knowledge.

Emerge Knowledge - унікальна компанія, командою створена велика аплікація, що допомагає великим урядовим організаціям (США та Канади) зберігати, обробляти, генерувати дані по утилізації, переробці сміття, шкідливих відходів великих і малих виробництв, підприємств та бізнесів. Наша команда налічує 20 працівників, колектив дуже дружній, мабуть, більше половини команди працює понад 5 років. Я дуже задоволена нашою QA team. За цей період я багато всього вивчила, розробники дружелюбні та намагаються доступно описувати нові фічі. Одним словом - джуніку як я дуже пощастило з командою.

Що спонукало тебе змінити професійний курс, залишивши кар'єру в туризмі, та піти в ІТ? Чи не шкодуєш про свій вибір?

Ні, не шкодую. Було багато факторів, які вплинули на зміну професії: це і бажання спробувати себе в новій галузі, і любов до всяких пошуків і звірянь (а на туристичних сайтах багато можна зустріти неточностей, які потім дорого коштують), і чоловік-розробник та друзі розробники/тестери - все це і підвело мене до думки, що пора пробувати щось змінити.

Дівчат в ІТ менше, ніж хлопців. Як ти вважаєш, що потрібно дівчині, щоб потрапити в ІТ та "витримати бій"?

Як каже наш тест лід (до речі, дівчина) - треба бути curious. Щоб витримати бій - не включати “дівчинку”, а мозги, постійно вчитись, читати і ставити перед собою цілі. А ще пам’ятати, що сьогодні ти джунік, а от ким ти будеш за рік-два все залежить від потрачених твоїх і тільки твоїх зусиль.

Ти навчалася на курсі "Тестування ПЗ" в Lviv IT School. Чому саме цей курс ти обрала для себе і якими були твої враження від навчання?

Як на мене, то цей курс - оптимальний вибір для початку вивчення галузі тестування. Мені дуже сподобався підбір тем та невелика кількість людей в групі. Ми працювали в командах, тестували реальні сайти та самі писали вимоги (Технічне Завдання) до продукту. Враження лише позитивні. Більшість нашої групи працюють тестерами. Один одногрупник став розробником.

Які твої професійні плани на майбутнє?

Нема такого джуніка, який не хоче стати лідом :) В 28 років я перейшла в нову галузь і до 40 років планую міцно зачепитись в ІТ.

Якщо докласти зусиль - то можна досягнути всього запланованого.