+380 67 826 62 92

Цьогоріч до сім'ї LITS приєдналася Lviv BDA School, в якій зараз успішно діють курси по Business Analysis та Business Development. Сьогодні ми побесідували з одним із засновників школи та автором курсу "Основи бізнес аналізу" Михайлом Крамаренком.Професіонал з більш ніж 20-річним досвідом в IT і аутсорсингу на ринках України та за її межами, Михайло успішно реалізовував і впроваджував проекти з розробки критичних для підприємств систем, фокусуючись на формуванні візії, аналізі та детальному опрацюванні вимог, дизайні архітектури для задоволення реальних бізнес-потреб замовників.

Михайле, Ви є автором курсу «Основи бізнес аналізу», скажіть, будь ласка, як виникла ідея створити цей курс?

На мій погляд, компетенція бізнес-аналізу є однією з ключових в індустрії. Дійсно, для того, щоб надати якісний сервіс замовнику, треба зрозуміти його потреби, ідентифікувати проблему та знайти її оптимальне рішення. Проблема полягає в дефіциті кадрів у цій спеціальності. Виші не готують такого роду спеціалістів. Взагалі, бізнес аналіз - це така сфера, в якій працюють фахівці із врівноваженими аналітичними та креативними здібностями. А таких людей зустрінеш нечасто. Аби компенсувати цю нішу на ринку, ми вирішили створити курс по основам бізнес аналізу.

Як створювалася програма та підбиралися викладачі для цього курсу?

Програма створювалася досить довго, із врахуванням усіх методик і трендів в галузі, ну а викладачів підбирав зі своїх кращих колег, які поділяли моє бачення щодо створення цього курсу. Курс створювала команда однодумців, спеціалістів високого класу, які тепер і викладають цей курс.

Якими якостями повинна володіти людина, яка хоче прийти на ваш курс і розвиватися далі в цій сфері?

В першу чергу, потрібно вміти думати, вміти співрацювати з людьми, мати структуроване мислення. Не хотілося, щоб цей курс перетворився в начитку матеріалу. Головна думка, яку хочеться донести до студентів - якщо хочеш стати бізнес аналітиком, ти повинен працювати над собою постійно, розширювати свій кругозір. І при чому розвиватися не в одній вузькій дисципліні, а бути в курсі сучасних трендів, інновацій, технологічних новинок, UX новинок, аби допомогти запроектувати зручний продукт. Крім того, слід стежити за новими техніками та підходами бізнес аналізу. Насправді, жодна техніка не гарантує успіху, але необхідно володіти базою ремесла, аби мати можливість вдало реалізовувати проекти.

А у Львові існують ком'юніті в галузі бізнес аналізу?

У Львові існує спільнота Lviv IT Business Analysis Community, сподіваюся випускники нашого курсу підтримають цю ідею, продовживши розвиток ком’юніті. Адже, правильний нетворкінг - це теж один із ключових складових професійного зростання.

Чим цей курс відрізняється від курсу «Business Development»?

Якщо говорити в загальному, то одні створюють потенційний ринок, інші продають, треті роблять. Бізнес аналітик повинен допомагати бізнес девелопменту розуміти, чи варто братися за той чи інший проект. То ж ці курси є дотичними один до одного.

Після закінчення курсу, що будуть вміти студенти?

Зважаючи на те, що цей курс орієнтований на початківців, по закінченню випускники вже будуть чітко розуміти, чи це саме та галузь, в якій вони хочуть і далі працювати, ну а також зможуть самостійно вести невеликий проект.

Що ви можете сказати тим, хто ще не вирішив, чи вартує йти на цей курс?

В першу чергу, треба чітко визначитись із наступним: 1.Те, що я роблю зараз, мені подобається чи не подобається, 2. Я хочу стати чи не хочу стати бізнес аналітиком.

Я сподіваюся, наш курс розкриває завісу таємниці, що ж це таке сфера бізнес аналізу.

МИХАЙЛО КРАМАРЕНКО

Автор курсу "Основи бізнес аналізу"