+380 67 826 62 92

Зміна професії, як правило, обмірковане рішення, яке проявляється з часом у тих, хто вже має за плечима певний досвід. Тим паче, якщо мова йде про освоєння такого ремесла, як бізнес аналіз. Ця сфера діяльності дозволяє визначити сильні та слабкі сторони компанії чи окремого продукту, оцінити її можливості та потенційні загрози.

Своїми враженнями від навчання на курсі “Основи бізнес аналізу” та чи важко дається граніт науки майбутнім аналітикам, поділилась з нами випускниця Lviv BDA School, Ольга Швець.

Олю, розкажи, будь ласка, чому ти вирішила змінити професію та обрала саме бізнес аналіз?

Як на мене, бізнес аналіз - дуже перспективний напрям. З однієї сторони, це дуже цікаво - вміти вирішувати проблеми людей, які часом самі не до кінця знають, чого хочуть. А, з іншої, вимагає високого рівня знань та вмінь, що змушує людину вдосконалюватись кожного дня.

Чи легко давалося тобі навчання на курсі?

Навчання на курсі "Основи бізнес аналізу" було для мене неймовірно цікавим, проте видалось значно складнішим, ніж я очікувала. Воно було дуже інтенсивним, бо нам розповідали зовсім різні напрями: як Stakeholders Analysis, так і Design Thinking та інші. А, також, вимагало багато самостійного навчання. Через те, що я не була дотична до сфери ІТ до курсів, мені довелось багато часу приділити основам, яких я не знала. Але це теж виявилось цікавим досвідом. Та й викладачі з розумінням ставились до моїх запитань та намагались з усім допомогти.

В кінці курсу ми мали підготувати курсову роботу. І, коли нам озвучили її необхідний об'єм, це здалось нереальним. Проте, як і попереджав наперед Тарас Захарків, в процесі підготовки курсової доводилось добре зважувати, що справді важливе, та видаляти зайве. Тож я ще раз переконалась, що нема нічого неможливого. :)

Також мені дуже сподобалось, що наша задача не мала правильної чи не правильної відповіді. Кожен розв'язав її по-своєму.

Розкажи в двох словах за викладачів, хто запам'ятався найбільше та чим саме?

Дуже запам'ятались мені лекції Михайла Крамаренка. Він легко втримував нашу увагу, з легкістю залучав до дискусій та інколи задавав задачі на логіку (я обожнюю такі штуки!). Хочу також відзначити дівчат - Анастасію Синєпольську та Оксану Крикун. Вони розповідали свій матеріал із таким захопленням, що неможливо було не зауважити, як сильно їм подобається те, чим вони займаються. А от лекція Віктора Вахрамєєва Design Thinking окрім змістовності матеріалу запам'яталася нестандартністю: кожен із нас спробував себе у новій ролі - художника-дизайнера.

Поради колегам-новачкам, що прагнуть вивчати основи бізнес аналізу.

Я безсумнівно рекомендую курс усім. Чому? Бо це дасть величезну кількість нових знань, знайомство із цікавими непересічними людьми та можливіть до саморозвитку. На мою думку, є лиш одна вимога - бажання. Легко не буде, але це ж добре. Бо люди по-справжньому цінують лиш те, чого сильно прагнули та складно добивались.

Якщо ви прагнете активно брати участь в створенні продукту, навчатися виявляти реальні бізнес-проблеми Замовника і бути однією з ключових персон в розробці IT-рішення - тоді ми з задоволенням чекаємо вас на нашому курсі “Основи бізнес аналізу”.