+380 67 826 62 92

Нещодавно в LITS завершила навчання одна з кращих груп “Основи бізнес аналізу” - близько двадцяти шумних і проактивних студентів під керівництвом Михайла Крамаренка.

Зазвичай, цю професію опановують ті, хто вже має певний досвід в ІТ, розуміє, як будувати бізнес і не боїться брати на свої плечі шалену відповідальність. З іншої сторони, це прості і відкриті для спілкування особистості, що бажають розвиватися і отримують від цього море задоволення.

Як стати бізнес-аналітиком і чи можливо це за досить короткі терміни, якою “магією” потрібно для цього володіти і кому пасуватиме така спеціальність - про це нам розповів випускник школи Lviv BDA School, Михайло Деркач.

Михайле, представся, будь ласка.

Я - QA-тестувальник з п’ятирічним досвідом; близько року тому вирішив рухатися далі і підняв питання трохи змінити спеціальність. Останні півроку я займаю посаду бізнес-аналітика, не так давно закінчив курс з основ бізнес аналізу у LITS. По суті, якраз весь етап переходу на нову посаду я паралельно займався і навчанням.

Що тебе надихнуло змінити спеціальність? Побачив переваги у новій роботі?

Робота аналітиком відкрила мені багато нового і невідомого, тоді як тестування - це більш конвеєрна робота, котра встигла “приїстися” за стільки років.

...але тепер у тебе значно більше відповідальності, чи не так?

Так, але мене це не лякає. Нова спеціальність обіцяє бути значно цікавішою.

Бути бізнес-аналітиком - це вміти слухати замовника, виявляти, формалізувати і документувати бізнес-вимоги так, щоб задоволені залишилися обидві сторони - сам замовник і команда розробників. Як вважаєш, якими якостями для цього потрібно володіти?

Необхідні структуроване мислення, вміння розставляти пріоритети, обробляти величезні об'єми інформації, вести переговори і знаходити компроміси, а також вміти знаходити вирішення проблем бізнесу.

Навчання у LITS на даному курсі триває 3 місяці. Чи достатньо цього, щоб опанувати стільки навичок?

З попереднім досвідом в ІТ - так. Я помічав, що для тих студентів, що мали вже певний досвід, легше давалося навчання. Але, загалом, основи, які пропонує даний курс, цілком може освоїти кожен.

Цей рік добігає кінця, як бачиш свій професійний розвиток у 2017 році?

У нашій компанії є рівнева градація, отже найближчі плани - стати Middle або Intermediate. Це щодо рівнів компетенції.

Зараз я працюю на тому ж проекті, що й працював тестувальником, простіше кажучи,в мене відбувся “транзишин” ролі. У наступному році хотілося б спробувати свої аналітичні навички на інших проектах.

Поділися враженнями про навчання в LITS.

Я задоволений, одразу після закінчення навчання я залишав відгук, тоді пам'яталося більше. Загалом все добре, і я раджу курси LITS своїм друзям та колегам по роботі.