+380 67 826 62 92

Це його перша робота в IT сфері, адже до цього він працював ветеринаром. Хто зна, може ця історія так само послужить натхненням для того, хто себе ще шукає.

Більшість моїх друзів - програмісти. Коли в компанії заходили розмови про роботу, я мало, що розумів. Однак з часом почав вникати, і навіть стало цікаво. Чесно кажучи, я так і не знайшов себе у попередній спеціальності, робота не приносила мені задоволення, отож, я був відкритий до чогось нового. Якось ще працюючи ветеринаром, я помітив помилку у програмі і вирішив це виправити. Я описав техпідтримці, що саме відбулося, і тим самим, ще не знаючи, виявив свій перший баг. Саме тоді я вирішив змінити професію і податися в ІТ.

Мені важливо, щоб усе правильно та злагоджено працювало, тому не дивно, що я зацікавився тестуванням.

Почав я з технічної літератури (авторів С.Канера і Р.Савіна), після чого в моїй голові запанував справжній холівар - купа запитань і теорії, якій дуже не вистачало практики. Ну а далі все було просто: я почав гуглити і знайшов сайт Lviv IT School, там одразу натрапив на Success story Наталі Коваль. Ця історія мені дуже сподобалася, адже там Наталя писала про свій перфекціонізм, а оскільки я й сам перфекціоніст, поширив цю історію у Facebook і вирішив колись теж написати історію свого успіху. І так склалася доля, що згодом ми з Наталею стали співробітниками і працювали над одним проектом, а тепер разом готуємося до здачі сертифікації.

Я закінчив два курси по тестуванню в LITS. Спочатку я пішов на "Основи технічних знань" і продовжив заглиблюватися у тестування на курсі “Тестування програмного забезпечення”.

Навчання мені дуже подобалося, викладач Юрій Кутельмах пояснював все просто, як то кажуть, на хлопський розум.Плюс я вже мав певний досвід і знання, тож міг задавати складніші питання, на які викладач не завжди мав підготовлену відповідь.

В цей період я вирішив звільнитися з роботи, де працював ветеринаром, і повністю присвятити себе навчанню. Батьки, звісно, були проти, бо негоже без роботи, та я був налаштований рішуче. Літні дні я проводив вдома за навчанням, а ввечері йшов на курси. Не уявляю, як хтось встигає поєднувати роботу з навчанням. Друзі кликали відпочивати, та я чітко визначився з пріоритетами.

По закінченню курсів мене запросили на співбесіду в Global Logic, яку я завалив на четвертому рівні; з таким же результатом закінчилася співбесіда в Perfectial, і лише з третього разу мене прийняли на роботу. Тепер я займаюся тим, що мені подобається, і продовжую навчатися. В найближчому майбутньому планую здати сертифікацію QA спеціаліста з ISTQB.

Я хочу побажати майбутньому поколінню тестувальників терпіння та впевненості, щоб йти до своєї мети. Адже якщо людина не знає, чого вона хоче, то їй важко бути цілеспрямованою і отримувати задоволення від досягнених цілей. Читайте літературу, приходьте на курси вже з якимось багажем знань, цікавтеся тим, що вивчаєте, і тоді вам будуть раді у сфері ІТ.