+380 67 826 62 92

На сьогоднішній день існують стереотипи та міфи, що автоматизоване тестування займає занадто багато часу, потребує значних зусиль для його впровадження. Всі ці стереотипи грунтуються на недостатній кваліфікації мануальних тестерів, які ніколи цього не пробували автмоматизацію та ліні розробників, у яких просто не вистачає часу навіть писати «власні» unit тести.

Зараз мова навіть йде не про business value автоматизації, а про сучасні підходи у тестуванні згідно різних контекстів. З сучасним розвитком технологій та підходів розробки – ІТ проекти вимагають індивідуальних підходів у тестуванні. Взяти до прикладу такий розповсюджений сегмент аплікацій, як веб сервіси.

Тестування веб сервісів вимагає цілий ряд знань від тест інженера. І всім відома фраза «я краще протестую це вручну» на даний тип аплікейшинів не накладеться жодним чином, адже веб сервіси тестувати вручну – це практично утопія. Спеціальність тест інженера у наші дні набуває потреби технічних skill-зів. Простий monkey clicker практично уже нікому не потрібен, або якщо і потрібен, то на некваліфіковані прості проекти з низьким бюджетом і низькою якістю розробки.

У мануальних тестерів існує страх до переходу у автоматизацію, адже для того щоб почати писати «правильні» тести, потрібно вивчити багато різних технологій та що «найстрашніше» - синтаксис якоїсь мови програмування.

Попрацювавши онсайт на стороні замовників у США, я зробив певні висновки щодо потреб у тест інженерах та їх кваліфікаційних та технічних рівнях. Веб сервіси, веб аплікації, мобільні додатки, десктопні програми – усі ці продукти у теперішній час використовують безліч сторонніх засобів. Тому крім тестування UI та функціонального тестування з використанням UI, замовник хоче бачити здатність протестувати інші можливості своїх продуктів. Усі ці потреби вимагають знань різного роду технологій, таких як: домену продукту тестування, бази даних, ОС, скриптові мови, регулярні вирази, xpath, scm системи, вже не кажучи про автоматизоване тестування та різні його інструменти, залежно від домену AUT.

Тенденції ринку змінились у кращу професійну сторону, але у гіршу сторону для таких потенційних кадрів, як новачки. На даний момент, щоб влаштуватись на роботу junior спецілістом з тестування Вам необхідний певний спектр знань, які стосуються різних тем. Automation Testing передбачає від кандидата більш «прокачаніших» технічних skills-ів.

У львівській школі тестування LITS ми вже 2 роки проводимо курс «Автоматизованого тестування», де ми вчимо тестувальників, та людей, які тільки хочуть прийти у ІТ – програмувати, писати автоматизовані тести для веб додатків, мобільних аплікацій та веб сервісів. Також у цьому курсі ми розглядаємо багато допоміжних засобів та інструментів, які стосуються як тестування так і інших тематик. Основа мета нашого курсу – це підготовка тестера до «складнішої», більш технічної роботи. Все просто - зростають Ваші skills-и – змінюються task-и, які Ви робите на проекті; зростають task-и – зростають повноваження; зростають повноваження – зростає salary.

Якщо Ви людина без досвіду роботи у тестуванні, більше того без досвіду роботи у ІТ загалом, - не засмучуйтесь. Я можу привести у приклад багато людей, які пройшли наш курс і були у попередньмоу житті і будівельниками і монтажниками і тд, а зараз успішно(ну я на це сподіваюсь) займаються автоматизованим тестуванням та отримують за це не малі гроші.

Для класного старту кар'єри у автоматизації потрібно знати дійсно досить багато речей, але знати їх потрібно на рівні «користувача». Таким чином в наш курс у 22 заняття ми вклали всі необхідні технології і підходи, які стануть Вам у пригоді на початку. Ми змішали тестування практично усіх популярних доменів та інструментів для того щоб зробити з Вас універсального солдата тестування. Наше навчання триває 3 місяці, - це 22 заняття по 2 год. І за цей час справді можна опанувати «мистецтво» автоматизації та тестування.

Повернемось до міфів. Програмісти – це ботани, тестери – це недоавтоматизватори, а автомейшн тестери – це недопрограмісти. Такий міф виник у людей на підставі обов'язків, які входять в ці посади. Але ж, як я згадував вижче – ринок диктує моду на посаду і потреби змінються, а значить і кваліфікаційний рівень «нижчих» посад теж змінюється. Якщо брати у грошому еквіваленті – то всі ці посади при правильному підході можна вирівняти. Я, як автоматизатор можу заробляти в місяць більше ніж будь-який програміст у моїй компанії, тому цей міф можна розвіяти.

ТАРАС ЛИТВИН

Автор курсу "Автоматизоване тестування"